סגרנו עוד שבוע

 

שבת שלום,

השבת כבר עומדת בפתח והנה כמה מילים על השבוע שחלף…

1. השבוע התקיים במכללת רופין יום עיון לזכרו של ארתור רופין (1876-1943) במלאת 70 שנים לפטירתו. רופין- כלכלן וסוציולוג יליד גרמניה אשר שמו נקשר לתולדות ההתישבות בארץ  . הוא חרט על דגלו את דרך הציונות המעשית ופעל רבות בתחום זה. ביום העיון נשאו דברים מפי נכדו, מפי מיקי צור, מפי נציג הארכיון ההסטורי של הקק"ל ועוד. בין השאר, היה מעניין לשמוע אודות הקשר האמיץ שהיה לו עם אוטו ורבורג. אגב, רופין כיבד את שדה ורבורג בנוכחותו בחגיגת הכפר הראשונה שהתקיימה במחסן (במקום בו הוקמה מכללת הדרים) . המלצה: לעיין בערך ארתור רופין בויקיפדיה ובארכיון, לראות את צילומו של ארתור רופין בשדה ורבורג.

אורי שחם חזר לאחר שבוע בגרמניה. טייל עם קבוצה מטעם המועצה לשימור אתרים. על רשמיו נקוה שיספר בקרוב.

3. ביום ששי הבא- 28.6.2013  תתקיים הישיבה החודשית שלנו בשעה 10.00 . הפעם נצדיע למגדלי הפרחים לדורותיהם. נשמע ונתעד את סיפור גידול הפרחים בכפר. נשמע איך בעבר היתה שדה ורבורג "מעצמת פרחים". נפגש עם מגדלי הפרחים ונשמע על הנעשה בתחום היום. אורי שטרן, חבר צוות הארכיון-מוזיאון ינחה את המפגש. דוידי תבור יקשט בצלילי מפוחית.

באותו מפגש נרים כוסית בחיבוק ובחום לכבוד יום הולדתה ה-60 של אורנה דפנא- רוזנברג.

כל אנשי הצוות מוזמנים לקחת חלק בארוע!!!!

*בתחילת השבוע התחלנו לקבל צילומי וידאו וסטילס  של קלי בן ציון מפסטיבל הרחוב ש"סגר" את שרשרת ארועי שנת ה-75 לכפר.

מצורפים כמה צילומים בודדים. הארוע של יום ששי תוכנן  וממש תאם לכוונת המארגנים. אוירה חופשית, עליזה, ססגונית, מגוונת, צבעונית – כל מה שצריך בארוע כגון זה. המעוניינים לראות יותר, מוזמנים לארכיון-מוזיאון. 

ברכות ותודות מיוחדות למתכננים ולמבצעים לאורך השנה!!!!!!!!!!

שלכם,

נורית שטרנברג

 


 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/sdewarbu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373