אירועים אחרונים בארכיון עם חזרתו של האתר

לחברינו הפעילים ושוחרי הארכיון-מוזיאון היקרים, 

ודאי שמתם לב שמזה שבועות ארוכים יש בעיות עם אתר הכפר. לאחרונה הוא חודש חלקית אך לא  הייתה  אפשרות להכניס חומרים חדשים כולל ל"אגף" הארכיון. השבוע התבשרנו שהוא חזר לשגרת פעולה תקינה.  

לצערנו, ההצעה המעניינת והחשובה של אורי שטרן, להעניק לנוער חווית פרדסנות נדחתה בשלב זה על ידי ההנהלה בשל עומס פעילויות מתוכננות לנוער.  נשוב ונעלה אותה לדיון בעתיד הלא רחוק. 

 

ביום ששי  27.12.2013 תתקיים פגישת צוות חודשית אחרונה לשנת 2013. חגיגיותה תצויין בטיול מודרך על ידי מוזיאון כפר סבא ל"גן מנשה" המצוי באזורנו, ממש שכננו. נפגש בארכיון-מוזיאון  בשעה 8.45 ומכאן נצא למקום המפגש עם המדריכה ברכבים פרטיים. חזרה מתוכננת ב-11.00 . יהיה נהדר אם תשתתפו!

 

בשישי 20.12.13 התקיימה פגישת חברי גרעין של אורה ויוסי בועז בשדה ורבורג. קבוצה של אוהבי הארץ, מתעניינים וידענים.המוזיאון שלנו קבל הרבה מחמאות!

התקבלה פנייה מאת רוני עזתי, יו"ר איגוד הארכיונאים בהתיישבות העובדת, בבקשה לפנות לראשי המועצות לקראת הבחירות בבקשה להכיר ולתמוך בארכיוני הישובים. רוני הדגיש את העקרון של קרוב האוכלוסיה הצעירה והמתישבים החדשים להסטוריה המקומית ולתחושת השייכות למקום (אחת המטרות המוצהרות של ארכיוננו) .

 

מלאה שנה לפטירתה של חברתנו שרה אונגר. דמותה ופעילותה כאשת משפחה חמה וכגננת בכפר

חרוטה בזכרוננו. חנה ולטר מותיקות המושב חגגה 96 שנים!  ברכות חמות שלוחות לאשה המקסימה העטופה למזלה במשפחתה 

האוהבת.  כיום נמצאות  בכפר ארבע נשים מראשוני הכפר הנושאות עמן זכרונות מהימים הראשונים…לילו רייס, חנה ולטר, רות טאובר ואילזה רוזנברג-ורדי 

שבוע טוב,

שלכם, נורית שטרנברג


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *